75 YAŞINDAKİ DEMİRTÜRK, AZMİ İLE GÖZ DOLDURUYOR

Ana Sayfa » Gündem » 75 YAŞINDAKİ DEMİRTÜRK, AZMİ İLE GÖZ DOLDURUYOR
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2016 - 15:00

İlimizde 60 yıldır terzilik mesleğini icra eden Çınar Demirtürk, çalışma azmi ve terzilik mesleğine kazandırdığı insanlarla örnek bir vatandaş olmayı sonuna kadar hak ediyor.
Günümüzde Konfeksiyonun yaygınlaşması nedeniyle elbise dikimini bıraksa da perde dikimi ve tamir işlemleri yaparak mesleğine yılmadan büyük bir azimle devam ediyor.
Demirtürk, “Günümüzde eğitim sistemi ve gençlerin cep telefonlarına aşırı derecede düşkün olması eleman yetiştirmede büyük problem oluşturuyor. Bizim zamanımızda çocuklar, beşinci sınıfı bitirdiği zaman okumaya eğilimi varsa aileleri tarafından okutuluyordu. Okumaya eğilimi olmayan çocuklar ise bir meslek erbabının yanına veriliyor ve meslek sahibi olması sağlanıyordu. Günümüzde ortaokul ya da liseyi bitirmiş çocuklar, çırak eğitimi almaları için bir meslek erbabının yanına veriliyor. Çıraklık eğitim yaşını geçen çocuklar ise maalesef eğitilemiyor. Bir bardak suyu getirmeyen ya da getirse de zoruna giden çocuğu nasıl eğiteceksin? Böyle bir yöntem dünyada yoktur. Güya meslek öğrenmeye geliyor ama içeri girdiği zaman direkt ücreti soruyor. Eskiden yaptığın iş ustana ise öğrendiğin kendine anlayışı hakimdi. Günümüzde eğitim sistemi ve cep telefonları yüzünden gençler sanattan uzaklaşıyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

indir-1600x800
EMEKLİYE EK İKRAMİYE MÜJDESİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 30 yıldan fazla çalışmasına rağmen 30 hizmet yılı üzerinden emekli ikramiyesi alan emeklilerin, 30 tam yıldan

ŞEHİT ATEŞİ YOZGAT’I BİR KEZ DAHA YAKTI
ŞEHİT ATEŞİ YOZGAT’I BİR KEZ DAHA YAKTI

Şehit ateşi Yozgat’ın Çayıralan ilçesine bağlı Çukurören köyüne düştü. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’ta DEAŞ

TAK TERÖR ÖRGÜTÜ KAYSERİ SALDIRISINI ÜSTLENDİ
TAK TERÖR ÖRGÜTÜ KAYSERİ SALDIRISINI ÜSTLENDİ

Kayseri’de 17.12.2016 tarihinde çarşı iznine çıkan askerlerimizi hedef alan ve 14 askerimizin şehit olduğu, 56 askerimizin yaralandığı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz