EMEKLİYE EK İKRAMİYE MÜJDESİ

Ana Sayfa » Gündem » EMEKLİYE EK İKRAMİYE MÜJDESİ
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2016 - 15:00

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 30 yıldan fazla çalışmasına rağmen 30 hizmet yılı üzerinden emekli ikramiyesi alan emeklilerin, 30 tam yıldan sonra çalıştığı her hizmet yılı için emeklilere ek ikramiye ödenmesine ve bu ikramiyenin 7.500 TL olan kısmının SGK tarafından üç ay içinde ödenmesine karar verdi.
SGK, hak sahiplerine üç ay içerisinde 7.500 TL’ye kadar olan kısmını ödedikten sonra geri kalan tutarı ise bir yıl sonra hak sahiplerine ödeyecek. Bu hususta hak sahiplerinin açmış olduğu davalar ise mahkemeler tarafından konusuz kalması sebebiyle karar verilmesine yer olmadığına dair karar verilerek düşürülecek. Yargılama masraflarını SGK’nın ödemesine karar verilirken avukatlar ise bu hususta üstlendiği davalarda vekalet ücretinin dörtte birini alabilecek. Böylelikle hak sahipleri tarafından açılmış olan 60 bin dava düşerken mahkemelerin yüksek emekli ikramiyesi ödenmesinin önü kesilmiş oldu.
SGK, hak sahiplerine görevlerinden ayrıldıkları zamanki emekli keseneğine esas aylık unsurları üzerinden ödeme yapacakken hak sahiplerinin alacakları tutara enflasyon farkı yansıtılmayacak.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

images-1600x899
75 YAŞINDAKİ DEMİRTÜRK, AZMİ İLE GÖZ DOLDURUYOR

İlimizde 60 yıldır terzilik mesleğini icra eden Çınar Demirtürk, çalışma azmi ve terzilik mesleğine kazandırdığı insanlarla örnek bir vatandaş

ŞEHİT ATEŞİ YOZGAT’I BİR KEZ DAHA YAKTI
ŞEHİT ATEŞİ YOZGAT’I BİR KEZ DAHA YAKTI

Şehit ateşi Yozgat’ın Çayıralan ilçesine bağlı Çukurören köyüne düştü. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’ta DEAŞ

TAK TERÖR ÖRGÜTÜ KAYSERİ SALDIRISINI ÜSTLENDİ
TAK TERÖR ÖRGÜTÜ KAYSERİ SALDIRISINI ÜSTLENDİ

Kayseri’de 17.12.2016 tarihinde çarşı iznine çıkan askerlerimizi hedef alan ve 14 askerimizin şehit olduğu, 56 askerimizin yaralandığı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz