KOBİLERE, KOSGEB DESTEĞİ

Ana Sayfa » Ekonomi » KOBİLERE, KOSGEB DESTEĞİ
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2016 - 15:00

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, “Kobiler, iç ve dış kaynaklı gelişmeler neticesinde büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Kobilerin yaşamış olduğu bu sıkıntılar ise doğal olarak ekonomik canlılığa gölge düşürmektedir. KOSGEB olarak ekonomiye yeniden canlılık kazandırmak amacıyla Kobilere destek olmak için İşletme Sermayesi Kredi Faiz desteğini başlatma gereği duyduk.” şeklinde konuştu.
19 Aralık tarihinde faaliyete geçecek olan İşletme Sermayesi Kredi Faiz desteğinden yararlanabilmek için bir takım şartların taşınması gerekiyor. Işık, İşletme Sermayesi Kredi Faiz desteğine başvurabilmek için öncelikli şartın işletmenin, KOSGEB veri tabanında kaydının olması ve Kobi Bilgi Beyannamelerinin güncel olması gerektiğini belirterek Yozgat ve ilçelerde bulunan Kobilerin, KOSGEB veri tabanına vakit kaybetmeden ücretsiz kayıt yaptırmalarının ve güncel olan Kobi Bilgi Beyannamelerini KOSGEB İl Müdürlüğüne getirmelerinin önemine dikkat çekti. Işık, İşletme Sermayesi Kredi Faiz desteğinin 50 bin TL’ye kadar kullandırılabileceğini ve faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını ifade etti. Işık, İşletme Kredisi Faiz desteğinin ilk bir yılının ödemesiz olacağını ve bir yıldan sonra başlayacak ödemelerin üçer aylık eşit taksitler halinde üç yılda yapılacağı bilgisini verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Turkcell_BagliyizBiz_Photo_2_1
VakıfBank’ın covered bond işlemine uluslararası ödül

ECBC (European Covered Bond Council) ile The Euromoney tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Covered Bond 2016 Konferansı” sonrası düzenlenen

DeFacto_2999TL
DeFacto, sürprizlerle müşterilerini şaşırtmaya devam ediyor

Modayı lüks olmaktan çıkartıp, herkes için ulaşılabilir kılmak isteyen Defacto, sezon boyunca seçilmiş ürünlerde özel fiyat avantajı sunuyor.

konutlar
Geçen ay konut satışları tavan yaptı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistikleri’ni açıkladı. Buna göre, Türkiye genelinde konut

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz