YOZGAT HALKINA UYARI VAR!!!

Ana Sayfa » Gündem » YOZGAT HALKINA UYARI VAR!!!
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2016 - 15:00

Bozok Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Fatih Karaaslan, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte düşme nedeniyle kırık ve çıkık vakalarında önemli artış olduğunu ve bunu önlemenin en iyi yönteminin kar ve buzun olduğu ortamlarda ellerin cebe sokularak yürünmemesi olduğunu açıkladı.
Karaaslan, “Kış mevsimi dolayısıyla yoğun kar yağışları ve buzlanmayı önlemek amacıyla tuzlama çalışmalarının yapılması nedeniyle zeminlerde bozulmalar meydana geldiğini ve bozuk zeminde denge kayıpları nedeniyle meydana gelen düşmeler sonucunda ortopedik vakalarda artış görülmektedir. Bu ortopedik vakalar arasında yumuşak doku travmaları, bağ yaralanmaları ve kırıklar sıklıkla görülmektedir.” diyerek vatandaşları uyardı.
Karaaslan, “Vatandaşlar, bir takım önleyici tedbirler ile bu ortopedik vakaların önüne geçebilirler. Örneğin vatandaşlar, buzlu ve yağışlı havalara uygun ayakkabı giyerek kaymayı önleyebilecekleri gibi ellerini cebine koymazlarsa dengeyi kaybettiklerinde daha çabuk sağlayabilirler. Düşme sonucunda omurga kırıklarının da meydana gelebileceğinden vatandaşlar, kışın yürürken attıkları her adıma dikkat etmelidir.” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

indir-1600x800
EMEKLİYE EK İKRAMİYE MÜJDESİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 30 yıldan fazla çalışmasına rağmen 30 hizmet yılı üzerinden emekli ikramiyesi alan emeklilerin, 30 tam yıldan

images-1600x899
75 YAŞINDAKİ DEMİRTÜRK, AZMİ İLE GÖZ DOLDURUYOR

İlimizde 60 yıldır terzilik mesleğini icra eden Çınar Demirtürk, çalışma azmi ve terzilik mesleğine kazandırdığı insanlarla örnek bir vatandaş

ŞEHİT ATEŞİ YOZGAT’I BİR KEZ DAHA YAKTI
ŞEHİT ATEŞİ YOZGAT’I BİR KEZ DAHA YAKTI

Şehit ateşi Yozgat’ın Çayıralan ilçesine bağlı Çukurören köyüne düştü. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’ta DEAŞ

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz